Thanksgiving Menu

Sitting down for a meal together has never been more delicious than this Thanksgiving.
Zabó is here to help you hit the ground running this holiday season with our scrumptious home cooked Thanksgiving selections.
We have been cooking Thanksgiving meals for over 20+ years since our original concep. We take our time to prepare this delicious mealtime ritual just as we are cooking for our delightful extended family, our lovely foodies and long-time clients.
Thanksgiving Menu items are available for pickup or delivery November 16th through November 25th.
“Fixed Menu” Items will not be available between November 21st and 25th.
But find appetizers and a few other selections from our Fixed Menu included in the Thanksgiving selection.
Please place your order as soon as possible since spots fill up fast! Our production is limited to first come, first served and prepaid orders will have confirmed spots for this Thanksgiving treat from Chef Paul Carroll’s Kitchen to yours.
Remember that you can select date and time of pickup and delivery prior to checkout and they must be between November 16th through 25th to apply for the Thanksgiving Menu.
Contact us to make special arrangements for a private event or order.
-
Entree Package #2 - Roasted Stuffed Breast of Turkey
- Regular price
- $250.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $250.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $250.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $250.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Entree Package #3 - Whole Turkey without Side
- Regular price
- $155.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $155.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $155.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $155.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Entree Package #4 - Whole Turkey Breast without Side
- Regular price
- $199.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $199.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $199.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $199.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Stuffing with Cornbread and Chorizo (4 person minimum)
- Regular price
- $18.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $18.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Cranberry Sauce (8 ounces)
- Regular price
- $8.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $8.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $8.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Traditional Mashed Potatoes with Butter and Chives (4 person Minimum)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Linguine with Pesto (4 person minimum)
- Regular price
- $16.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Broccoli (4 person minimum)
- Regular price
- $16.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Maple Whipped Sweet Potatoes and Roasted Pumpkin (4 person minimum)
- Regular price
- $16.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Roasted Autumn Vegetables (4 person minimum)
- Regular price
- $16.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $16.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $16.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Almond Scallion Rice (4 person minimum)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Caesar Salad (4 Person Minimum)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Blue Salad (4 Person minimum)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Effin’ Great Potato Salad Ever (4 person minimum)
- Regular price
- $18.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $18.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $18.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Flourless Chocolate Gianduia Torte
- Regular price
- $35.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $35.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $35.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Symphony Chocolate Chip Cookie Dough
- Regular price
- $20.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $20.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Beef Satay with peanut sauce (12 units)
- Regular price
- $36.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $36.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $36.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $36.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Brie en Croute (Serves 4-6 people)
- Regular price
- $20.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $20.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $20.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Chicken Yakitori with Tataki Sauce (12 units)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Croquettes -- Bacalao Brandade with Spicy Tomato Sauce (12 units)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Croquettes –- Manchego Cheese and Serrano Ham (12 units)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Empanadillas – Mediterranean Chicken and Artichoke (12 units)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Empanadillas – Mediterranean Artichokes and Zucchini (12 units)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Empanadillas- Indian Samosas w/ Curry Mayo (12 units)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Empanadillas-Korean Beef Empanadillas with Spicy Mayo (12 units)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Famosas Bolitas de Queso con Sweet Chili Sauce (12 units)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Mini Beef Wellingtons with Wasabi Mayo (12 units)
- Regular price
- $30.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $30.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $30.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $30.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Pan-Seared Dumplings with Tataki Glaze (12 units)
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Vegetarian Puffs with Brie and Duxelle
- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $24.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $24.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out -
Carrot Cake Loaf with Brown Butter Icing
- Regular price
- $25.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $25.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out- Regular price
- $25.00 USD
- Regular price
-
- Sale price
- $25.00 USD
- Unit price
- per
Sold Out